Jdi na obsah Jdi na menu
 


William Bloody alias Spike

ObrazekWilliam se narodil v Londýně v Anglii roku 1880. Ke své přezdívce Krvavíýpřišel už jako člověk díky svojí poezii plné krve, vnitřností a násilí. Byl velmi ctižádostivý, takže se rozhodl uskutečnit svůj sen a stát se básníkem. Studoval proto v Oxfordu, ale nikdy nestudoval, jelikož si ho vyhlídla upírka Drusilla a změnila jen v krvežíznivého Spika. Přezdívku Spike (Hřeb) získal pro svou zálibu v probíjení lidí kolejnicovými hřeby.

Společně s Drusillou, Angelusem a Darlou cestovali Evropou. V roce 1900 se mu při povstání v Číně podařilo zabít svou první přemožitelku. Natolik se mu to zalíbilo, že se rozhodl Přemožitelky vyhledávat a systematicky zabíjet. Druhou Přemožitelku pak zabil až roku 1970 v New Yorku. V roce 1998 se dozvídá,že další Přemožitelka žije v malém americkém městě Sunnydale, takže se vydává společně z Drussillou za ní, aby jí zabil. Jenže Buffy je Přemožitelka velmi neobvyklá, má kromě Pozorovatele, také rodinu a přátele, což není zvykem. Snad díky tomu se jí Spikeovi  nedaří zabít. Po návratu Angeluse, který se pokusí zničit svět, se Spike v zájimu zdraví Drussilly a  vlastně i proto, že má svět rád, rozhodne Buffy pomoci zastavit Angeluse, jenže tím si vyslouží Drussillino pohrdání.

Když  jej Dru konečně nadobro opustí, se Spike, toužící po pomstě Buffy, jíž klade za vinu skončení víc jak stoletého vztahu, vrací do Sunnydale, aby Přemožitelku konečně zabil. Než se mu to ovšem podaří, zajme ho jednotka z tajné vládní organizace jménem Iniciativa a na dlouho dobu ho zavře ve svých laboratořích. Tam mu je do hlavy voperován čip, díky kterému nesmí úmyslně ublížit žádnému člověku, ovšem dle libosti může zabíjet démony a jiné upíry.

Zprvopočátku je Spike svým neživotem bez násilí naprosto zdrcen, ovšem vzpruha přichází z nečekených míst. A to od Buffy a jejích přátel, byť neúmyslně. Spike se po čase více méně z donucení  a hlavně z nedostatku jiné zábavy rozhodne Přemožitelce pomáhat, samozřejmě za náležitou finanční odměnu. Díky jejich čestým setkáním si Spike uvědomí, něco nečekaného a to, že je do Buffy zamilován. Pokouší se jí svojí přízeň a náklonost projevovat rozmanitým způsobem, ale poprvé ho Buffy vyslechne teprve, když se vrátí z nebe. Tehdy ztracená Přemožitelka hledá utěchu právě u Spika a on velmi překvapivě zjistí, že na Buffy přestal jeho čip fungovat. Vzájemně se zblíží a to až do takové míry že spolu mají poměrně krátký,  ovšem velmi bouřlivý vztah, který Buffy nakonec ukončí.

Obrazek

Spike je jejím odchodem natolik zdrcen, že se v opilosti uchýlí k násilí, které bezmála skončí tím, že Buffy znásilní. Když si uvědomí, co spáchal, vydá se do světa najít způsob, nebo něco, díky čemu by ho Buffy chtěla. Což se mu nakonec opravdu podaří, jenže to není to, co chtěl, tedy nejlépe odstranění činu, nýbrž duše, kterou ztratil, když se stal upírem. Zmítán výčitkami jeho nově nabytého svědomí se vrací do Sunnydalle, kde si jeho slabosi okamžitě všimne První zlo a využije ji proti němu. Nutí ho i přes čip a duši zabíjet, než ho Buffy najde a podaří se jí jeho psychický stav zase ustálit.

Brzy před bezprostřední hrozbou otevření Pekelné brány přiváží Angel do Sunnydale Amulet, který má mít na sobě Šampion a díky němuž lze Pekelnou bránu navždy zničit a znemožnit tak Prvnímu se dostat na svět. Tento Amulet si v den poslední bitvy vezme  právě Spike. Amulet funguje, podaří se díky němu Bránu skutečně nadobro uzavřít, jeneže Spike umírá a jeho podstate zůstává uzavřena v Amuletu.

Amulet i se Spikeovou podstatou se dostane do Los Angeles k Angelovi, v té době vedoucímu místní pobočku Wolfram&Hart. Tehdy Spike stráví krátký čas jako něco velmi podobného duchovi, ale ne uplně stejné. Nakonec Lindsi Spika zhmotní, ale sám upír raději všude vykládá, že to udělal Fred, protože nechce být někomu jako Lindsi nic dlužen. Ve velké bitvě s armádou W&H stane po boku Angela, Gunna a Illyrie.

Poté, co je armáda poražena a město více méně dobyto pod kontrolu Angela, Spika a ostatních, se Angel stahuje kamsi v doprovodu Black a město přenechávé prakticky plně pod dozorem Spika. Po celkem dlouhé době. kdy je klid, Spike zavítá do kavárny Snapeofilek, kde nrazí na Neferet.Obrazek

Snad kvůli jejímu počátečnímu odmítání, které Spike tak vzrušuje, se ti dva nakonec velice zblíží. Zřejmě při jedné návštěvě v Bemountu Nef otěhotní. Tahle skutečnost sice Spika neprosto vyvede z míry, ale pochlapí se, koupí byt ve slušné čtvrti Los Angeles, kam se s Neferet natěhují, aby mohli vychovávat společně svoje dítě.

 

 

 

 (V tom článku jsou informace jak kánonické, tak plně odvozené ze světa snapeofilek, proto mi za to prosím nikdo nenadávejte.)